septembrie 8, 2010
Admin
atitudine, banci, business, comunicare, consultanta de specialitate, cultura organizationala, finante, Romania, venit
afaceri, atitudine, attitude, banci, credite, crisis, criza bancara, criza economica, criza financiara, income, know-how, Romania, societatea civila, societatea de consum
In ultimele luni ale acestui an se constata un fenomen ciudat si ingrijorator in acelasi timp. Bancile au scumpit creditele, respectiv ratele de rambursat au crescut, chiar daca sunt in lei, iar in cazul in care doresti sa lichidezi un credit ai de platit suma initial imprumutata, sau chiar mai mult de atat. Mecanismul ingineriei financiare folosite este numai de bancheri stiut. In cazul in care incerci sa ceri detalii esti informat ca ai semnat contractul in care se mentionau dobanzi variabile, deci nu ai dreptul sa protestezi.
Clientii bancilor au inceput un protest impotriva politicii abuzive a bancilor; am auzit la radio ca 15 banci printre care BCR, BancPost, BRD, ING, Credit Europe Bank si altele ar fi reclamate de catre clienti pentru practici oneroase la adresa clientilor.
Impotriva practicilor BCR un grup de 3000 de clienti au intocmit si expediat o scrisoare catre Presedintele Romaniei, in speranta ca li se va da castig de cauza. Detalii in Financiarul.ro.
Ieri am aflat ca o persoana care si-a platit rata la un Card de credit din 25 August, a primit in 7 Septembrie de la o firma de recuperari credite o Somatie de plata datata 30 August, cu data limita de plata si amenintari de executare silita. Aceasta politica de intimidare, amenintare, presiune asupra clientilor de a-si plati ratele la credite nu ar trebui sa existe in conditiile in care bancile folosesc tehnici numai de ele stiute de crestere a datoriilor clientilor.
Clientii bancilor nu sunt experti in gestionarea cardurilor de credit si a imprumuturilor facute la banci. Clientii au semnat contractele de imprumut fara sa le negocieze clauzele, pentru ca acest lucru nu a fost posibil. Au acceptat dobanzi variabile la credite si comisioane oneroase care au fost majorate intre timp, astfel incat platind lunar suma minima de plata, datoria totala creste, ceea ce este nefiresc, din punct de vedere matematic, in primul rand.
Bancile nu vor sa aplice ultimele instructiuni date prin ordonantele guvernamentale. In aceasta situatie ce este de facut?
Expertii invita clientii bancilor la negocieri. Sa vedem cum se vor finaliza negocierile!
Update: http://www.banknews.ro/stire
Bancherii pierd lupta in Senat din Evz.ro
Pentru recuperarea ratelor la credite unii angajati ai bancilor apeleaza la vecini.
Update: a aparut Topul bancilor cu cele mai multe credite neperformante in Zf.ro.
Update 13.09.2010: Bancile atacate in justitie de clientii nemultumiti de clauzele abuzive din contracte
august 31, 2010
Admin
antreprenori, atitudine, business, comert, comunicare, consultanta de specialitate, consum, cultura organizationala, economie, income, know-how, leadership, management, new trends & ideas, Orange, Romania, TOP, venit
afaceri, atitudine, attitude, business, coaching, comunicare, crisis, criza bancara, criza economica, criza financiara, finante, HR, income, know-how, PIB, recesiune economica, Romania, societatea civila, societatea de consum, tari straine, training, viata, Vodafone
Integral din Gandul
Ce oferă tinerii pentru salarii mari
Tinerii sunt atraşi de brandurile puternice şi de pachetele salariale peste medie /// Foto: Publimedia
Clasamentul este dominat de companiile de pe piaţa bunurilor de larg consum, fiind prezente şi trei bănci şi doi operatori de telefonie mobilă
Tinerii talentaţi, cu rezultate academice peste medie, sunt atraşi de companiile străine mari din România, cu un brand puternic, care sunt capabile să ofere nu numai un pachet salarial foarte bun, ci şi posibilitatea de a evolua în interiorul firmei. Aceasta este concluzia unui sondaj la care au răspuns 2.246 de respondenţi, sondaj folosit în alcătuirea topului „Cei mai doriţi angajatori 2010”, alcătuit de firma Catalyst.
Clasamentul nu este o surpriză pentru experţii în resurse umane, care consideră că este normală prezenţa acestor companii, care sunt recunoscute pentru faptul că au o politică „activă” de a atrage tinerii talentaţi sau cu rezultate academice foarte bune.
publicitate //
„Motivele care stau la baza lui (a topului, n.r.) ţin atât de atractivitatea industriilor şi a joburilor oferite, dar şi de câteva strategii pe care companiile le-au aplicat în toată această perioadă. Aceste companii au fost prezente continuu în piaţă cu mesaje adresate tinerilor cu potenţial, metode interactive de atragere de talente şi procese de recrutare interactive, în cadrul cărora tinerii cunosc mai bine compania şi oportunităţile oferite”, precizează experţii Catalyst. Tinerii care vor să lucreze în cadrul acestor companii oferă, la rândul lor, în schimbul unor pachete salariale atractive şi a posibilităţii de a-şi construi o carieră stabilă şi de viitor în domeniu, o toleranţă mai mare la incertitudine şi vin în interiorul firmei cu o doză ridicată de „entuziasm”.
Un alt „ingredient secret” care îi face pe tinerii români să se îndrepte spre aceste firme este şi posibilitatea de a pleca peste graniţă, de a dobândi experienţă internaţională, dar şi de a-şi completa studiile academice cu altele oferite prin intermediul acestor companii, cu specializări sau cursuri în urma cărora să primească şi diplomele.
Banii contează. Liderii de piaţă sunt cei mai bine cotaţi
Poziţiile anumitor companii în acest top al celor mai doriţi angajatori respectă şi rezultatele financiare ale acestora.
Astfel, cele două bănci prezente în clasament sunt aştezate nu numai în ordinea preferinţelor tinerilor care vor să se angajeze, ci şi în ordinea descrescătoare a activelor, BCR, cea mai mare bancă din România fiind clasată pe locul şapte, în timp ce BRD, a doua mare bancă de pe plan local, este pe locul opt. Excepţia o constituie din acest punct de vedere ING Bank, ocupanta locului 12 în clasament şi ultima bancă prezentă în top 20, care, după active, s-a clasat pe poziţia a 10-a în topul celor mai mari bănci din România în 2009.
Ierahia se respectă, pe acelaşi model, şi când vine vorba despre companiile de telefonie mobilă, liderul pieţei, Orange, fiind situat înaintea locului doi, Vodafone, şi în clasamentul celor mai doriţi angajatori.
INFO PLUS
Top 20 Cei mai doriţi angajatori din România
• 1. Coca-Cola HBC
• 2. P&G
• 3. KRAFT FOODS
• 4. Oracle
• 5. L’Oreal Romania
• 6. HP
• 7. BCR
• 8. BRD Groupe Société Générale
• 9. PriceWaterhouseCoopers
• 10. Orange
• 11. Deloitte
• 12. ING Bank
• 13. KPMG
• 14. Roland Berger
• 15. Vodafone
• 16. Accenture
• 17. Leo Burnett
• 18. McKinsey
• 19. Danone
• 20. PepsiCo
Sursa: Catalyst
august 31, 2010
Admin
atitudine, blogosfera, comunicare, consultanta de specialitate, femei celebre, know-how, monden, new media, new trends & ideas, online, societatea civila, stil de viata, women
atitudine, know-how, life, Romania, societatea civila, viata
Cunosc multe persoane active pe internet de ani de zile, dar care nu vor sa aiba bloguri sau conturi pe Facebook sau pe Twitter.
Este socializarea pe bloguri daunatoare sanatatii?
Sau existenta contului de Facebook sau Twitter da dependenta?
Sunt intrebari la care toata lumea incearca sa gaseasca raspunsuri si sa le impartaseasca si celorlalti.
Despre „Femei si Microblogging” puteti citi aici.
august 28, 2010
Admin
atitudine, comunicare, consultanta de specialitate, know-how, leadership, management, men, Romania, societatea civila, stil de viata, tari straine
atitudine, attitude, know-how, life, Romania, societatea civila, tari straine, viata
Oficialii romani care s-au deplasat in Franta, saptamana aceasta, au ajuns la concluzia ca acestia s-au intors de buna voie.
Eu auzisem ca li s-au oferit bani: 300 de Euro/adult si 100 de Euro/copil, deci contra cost si ca au fost amprentati ca sa se evite intoarcerea lor in Franta(sursa: stiri SRR).
Presa straina a luat atitudine si sustine ca Presedintele Frantei nu a respectat drepturile cetatenilor europeni, chiar daca acestia sunt romi, atunci cand a luat decizia repatrierii acestora.
Reactii din presa straina: aici, aici
In concluzie: care este adevarul?
Nu sunt o sustinatoare a drepturilor civile ale cetatenilor romi, dar atunci cand adevarul este evident, de ce este acesta ocolit?
august 25, 2010
Admin
antreprenori, atitudine, business, comunicare, consultanta de specialitate, cultura organizationala, economie, income, know-how, leadership, management, new trends & ideas, Orange, profit, Romania, societatea civila, stil de viata, tari straine, venit
afaceri, atitudine, attitude, business, economie, finante, income, know-how, recesiune economica, Romania, societatea civila, societatea de consum, tari straine
Companiile mari au rămas pe profit în 2009, cel mai greu an pentru economia românească, excepţie făcând combinatul siderurgic de la Galaţi, deţinut de miliardarul indian Lakshmi Mittal, cu pierderi de 334 milioane de euro, sau Tarom, care a adus statului un minus de 56 milioane de euro.
Chiar şi firme din domenii precum bunurile de larg consum sau auto, unde scăderea consumului a fost evidentă, au rămas pe profit, însă câştigurile lor au fost afectate de contextul general nefavorabil.
Cumulat, primele 300 de companii din punctul de vedere al profitului au câştigat 40 mld. lei (9,5 mld. euro), mai mult comparativ cu 2008, potrivit calculelor ZF pe baza datelor de la Registrul Comerţului.
Câştigătorii crizei din punctul de vedere al profitului pot fi considerate firmele din construcţii, Spedition UMB şi Romstrade, controlate de Dorinel Umbrărescu, respectiv Nelu Iordache, consideraţi regii asfaltului, care au reuşit să-şi crească rezultatele într-un an în care domeniul în care activează s-a prăbuşit. Profituri de invidiat, de peste 200 mil. lei, au avut şi firme precum RCS & RDS (telecom) a lui Zoltan Teszari sau Fondul Proprietatea.
„Nu cred că vreun sector îşi va putea prezerva marjele de profit de la debutul crizei, presiunile datorate scăderii consumului fiind atotcuprinzătoare. Numai sectoarele monopoliste sau cele protejate mascat de reglementatori îşi vor putea conserva profitabilitatea”, este de părere Doru Lionăchescu, partener principal al casei de consultanţă Capital Partners.
„Surpriza” a reprezentat-o faptul că o singură bancă, BRD, a reuşit să intre în clasamentul primelor zece instituţii în funcţie de profit, iar analiştii sunt de părere că marjele în sistemul bancar vor continua să se erodeze. La nivelul întregului sistem bancar tendinţa a fost de scădere puternică a profitului, multe dintre instituţii intrând chiar pe pierderi pe fondul provizioanele pe care le-au făcut pentru clienţii care nu-şi mai rambursează creditele. „Profitabilitatea nejustificată obţinută de bănci în 2008-2009 s-a datorat practic volatilităţii cursului de schimb, mediului de dobânzi înalte, stimulat de banca centrală, şi apetitului nesăţios al bugetului de stat. Această conjunctură teribilă pentru economie, dar foarte profitabilă pentru bănci, nu cred că se va mai repeta curând”, a spus Lionăchescu.
Chiar şi în condiţiile unor câştiguri în scădere, consultantul este de părere că băncile „nu prea au fost afectate de criză” dacă se ţine seama la cât de puţin s-a restructurat sistemul bancar.
Din Zf.ro.
august 19, 2010
Admin
atitudine, imagini frumoase, men, stil de viata, wishes, women
atitudine, femei, flori, imagini frumoase, sarbatoare, viata
august 12, 2010
Admin
antreprenori, atitudine, banci, consultanta de specialitate, cultura organizationala, economie, finante, know-how, leadership, management, Romania
afaceri, atitudine, attitude, banci, business, criza bancara, criza financiara, economie, finante, know-how, Romania
In ultimii douazeci de ani au existat multe exemple de banci si fonduri mutuale care au deposedat oamenii si companiile de banii aflati in conturi. Banca turco-romana, Banca Internationala a Religiilor, Banca Albina, BankCoop, sunt numai cateva exemple.
Majoritatea acestor banci au dat faliment. Singura banca falimentata care a rambursat integral banii deponentilor a fost Bancorex (fosta BRCE). Datoriile Bancorex catre persoanele fizice au fost preluate de BCR, care s-a achitat onorabil de aceasta sarcina, in liniste, fara scandal in presa, fara miscari de mase, fara actiuni in justitie.
Banca aflata acum in atentia mass-media a fost creata in 1993 de catre directorul unei mari companii de comert exterior. Activitatea bancii a inceput intro sala de consiliu, ajungand peste 17 ani sa aiba sucursale si filiale in multe orase din Romania. Banca a avut o crestere permanenta, a trecut prin mai multe preluari, a urmarit sa se extinda prin investitii neinregistrand pana in prezent astfel de situatii iesite din comun.
Explicatia facuta publica in urma cu 2 ore, conform careia directoarea a primit sume de la prieteni carora urma sa le deschida conturi, dar nu a facut-o, mie personal mi se pare cusuta cu ata alba. Parerea mea este ca asa ceva nu se face.
Ca a fost obligata sa devalizeze alte conturi pana la concurenta sumei de 1,5 milioane de Euro si nu a aflat nimeni pana acum, pare de asemenea incredibil.
Mai multe detalii despre acest caz din Wall-Street.ro.
august 12, 2010
Admin
antreprenori, atitudine, business, comunicare, constructii, consultanta de specialitate, cultura organizationala, economie, finante, income, know-how, management, taxe si impozite, venit
afaceri, atitudine, comunicare, economie, finante, income, know-how, life, Romania, societatea civila, viata
Sorin Paslaru scrie despre una dintre aceste probleme aici.
Eu adaug: cei care lucreaza fara carte de munca in ultimii douazeci de ani, sau cu salariul minim trecut pe aceasta vor avea o mare problema atunci cand vor iesi la pensie. Dar nimeni nu-i avertizeaza pe oameni in legatura cu aceste consecinte.
august 7, 2010
Admin
antreprenori, atitudine, banci, business, comunicare, consultanta de specialitate, consum, credit ipotecar, economie, finante, income, know-how, leadership, management, politica comerciala, profit, Romania, societatea civila, stil de viata, taxe si impozite, venit
afaceri, business, criza economica, criza financiara, economie, finante, income, know-how, recesiune economica, Romania, societatea civila, societatea de consum
Guvernatorul Bancii Nationale a Romaniei (BNR), Mugur Isarescu, a spus vineri ca declaratia presedintelui de miercuri seara se referea la un anumit tip de mesaj public, ”un fel de detasare de situatia economica din Romania”, mesaj pe care guvernatorul l-a descurajat.
”In ceea ce priveste comportamentul prociclic la bancilor, in perioada 2007-2008, comportamentul acestora este ceva normal, comportamentul prociclic al Guvernului nu este ceva normal”, a spus Isarescu, explicand ca un compartament prociclic al politicii fiscale a alimentat si mai mult prociclitatea bancilor pentru ca pe anticipatii si proiectii de cresteri extrem de rapide a salariilor legiferate prin legi aprobate de Parlament, bancile si-au facut calcule si si-au extins creditul de consum.
”Aceasta situatie a creat un deficit structural si mai mare si a deteriorat sau subrezit pozitia fiscala a Romaniei interna si externa. Guvernele au invatat si ele, probabil ca si Guvernul roman a invatat dupa aceasta experienta nefericita”, a mai spus el.
Presedintele Traian Basescu a declarat miercuri seara la postul public de televiziune ca Romania a inregistrat, in perioada 2007-2008, o crestere economica „bolnava”, care a fost stimulata si de banci.
„Economia se poate relansa, dar pana nu se stabilesc echilibrele macroeconomice, nu e o relansare sanatoasa. Noi am avut o crestere bolnava in 2007-2008, stimulata si de bancile care acum tipa si ne dau lectii. Eu n-o sa apar bancile, nici mie nu-mi place modul cum se derobeaza de orice raspundere pentru situatia in care au adus Romania. Ei dadeau cu buletinul credite, ei erau avertizati de guvernator si acum dau lectii la televizor, ceea ce e tipul de obraznicie al celor care au dezechilibrat bugetul Romaniei si acum dau lectii„, a afirmat Basescu miercuri.
NewsIn
Sursa: BankNews
iulie 30, 2010
Admin
antreprenori, atitudine, blogosfera, comunicare, consultanta de specialitate, cultura organizationala, know-how, leadership, management, new media, new trends & ideas, politica comerciala, politica externa, Romania, societatea civila, stil de viata, tari straine, turism
atitudine, brand turistic, business, comunicare, income, investitii, know-how, Romania, tari straine
Cum era de asteptat de altfel, actiunea de lansare a brand-ului turistic a fost minimalizata, criticata, desfiintata aproape in unanimitate de catre mass-media, bloggeri, televiziuni, etc.

Avem de-a face cu lipsa de entuziasm generalizata, cu teama de a fi de partea cealalta a baricadei, cu spiritul critic exacerbat al celor obisnuiti sa stea la panda si sa astepte ca ceilalti din jur sa dea gres?
Este chiar atat de grav? Lipsa de comunicare cu specialistii locali a starnit aceasta aversiune totala?
In afara celor care se abtin sa-si exprime opiniile personale de teama represaliilor, majoritatea critica; se pot numara numai cateva opinii pozitive in legatura cu brand-ul lansat ieri la Shanghai.
Cuvinte precum: fiasco, imbatranit, plagiat, copiat au caracterizat actiunea de lansare a brand-ului turistic al Romaniei.
Ce spun specialistii in branding despre logoul Romaniei: Comun, imbatranit, eventual plagiat.
Older Entries
Newer Entries
Comentarii recente